- Ma (febr. 1.) a szentmisék után a Katolikus Shalom Közösség misszionáriusai ikon vásárt tartanak a templom előtt. Az általuk készített ikonok, brazil édességek, könyvek és kávék megvásárlásával, a Shalom közösség, fiatalok körében végzett evangelizációs munkáját támogathatják.
- Hétfőn (febr. 2.) lesz Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe. Az esti 18:00-os szentmisében kerül sor a magunkkal hozott gyertyák megáldására is.
- Kedden (febr. 3) lesz Szent Balázs püspök emléknapja. Ezen a napon a szokásostól eltérően reggel 7:00 helyett, este 18:00-kor lesz a szentmise, melynek keretében kiszolgáltatjuk a balázs áldást is.
- Pénteken (febr. 6) 19:00-tól lesz plébániánk “Biblia 1 év alatt” csoportjának a következő találkozója. Ez a csoport kéthetente jön össze, és előtte 18:30-tól zsolozsmáznak a templomban.
- Az utóbbi időben több adoremus és új ember is ránk maradt a sekrestyében. Az előfizetéseket szeretnénk az alapján módosítani, hogy ne legyenek fölösleges példányok. Kérjük, hogy aki szeretne előfizetni Új Emberre, vagy Adoremusra, az iratkozzon fel a sekrestyében, hogy a darabszámot az igényhez tudjuk igazítani.
- A riasztó kódok megváltoztak. Akinek van kulcsa és szeretne bejutni a plébániára, jelentkezzen Peti atyánál.
- A plébánia elektromos felújításának 1. üteme elkészült. Most a második ütem megvalósulására gyűjtünk. Minden hónap harmadik vasárnapján a persely adományokat erre a célra fordítjuk, ahogy a nagy perselybe dobott adományokat is.
- Előre hirdetjük:
- Egyházmegyénk plébániái egymásnak adva a stafétát az év minden napján valamelyik templomban egész napos szentségimádást tartanak. Ilyenkor az Oltáriszentség előtt imádkozunk, Egyházunk és egyházmegyénk közösségéért, plébániáinkért. A mi következő ilyen napunk február 13-án, pénteken lesz. A 7:00-es szentmisétől kezdve 17:00-ig csöndes, 17:00-18:00-ig pedig gitáros formában imádkozunk együtt. Kérjük, hogy aki csak teheti szenteljen egy-egy félórát a napjából az Oltáriszentséggel való együttlétre. Feliratkozás hátul a hirdetőtáblán.
- Február 14-én, szombaton tartjuk farsangunkat. Délelőtt 9:00-12:00-ig lesz a gyerkfarsang a plébánia épületben, és este 18:00-tól lesz a nagyok számára a Kondor Béla iskola aulájában. Ez utóbbinak témája az esküvő, az ehhez kapcsolódó jelmezeket és műsorokat meg is versenyeztetjük! Kérjük, a (max. 5 perc) jelenetekkel előre jelentkezni
- Egyházmegyei ifjúsági lelkigyakorlatra (febr. 20-22) még a mai napon (február 1.) lehet jelentkezni. Részletek és jelentkezés a plakáton. link
- Idén a nagyböjtben is lesz kísért imádság hete, március 13-19-ig. Részletek és jelentkezés a plakáton vagy a honlapon. link Jelentkezési határidő: március 1.
- A jövő évi nyári hittanos tábor 2026. július 13-19. között lesz megtartva az elsőstől a tizenkettedik osztályosok részére.
- Előre hirdetjük, hogy június 22-26-ig és augusztus 24-28-ig idén nyáron is lesz napközis tábor a plébánián. Részletek később.
Plébániánk programnaptára elérhető a honlapon, vagy a hirdetőtábláról. >>KATT IDE<<
